تولید قطعات سازه های فولادی طرح توسعه و تعمیرات مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

در حال حاضر در خط تولید کارخانه شرکت پای بندسازه با همت پرسنل خدوم و زحمتکش حماسه¬ای بزرگ در جریان است. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان با فعالیت بیش از ۳۵ سال از زمان احداث توسط پیمانکار ایتالیایی، نیاز به اصلاح قطعات سازه ای خود دارد که بدلیل خستگی و فرسودگی سازه مستهلک شده است. طرح توسعه این کارخانه عظیم که در جهان دارای استانداردهای کیفی فاخر و بی نظیر می باشد و به لحاظ حجم تولید نیز دارای تراز و رتبه است، مازاد بر طرح تعمیرات و اصلاحات، پیمانکاران ایرانی را به خدمت گرفته است.
شرکت پای بندسازه در کنار بزرگان عرصه صنعت (شرکت مهندسی برق آرا و شرکت تجهیزات پولاد کویر) اقدام به تولید قطعات سازه های فولادی طرح توسعه وتعمیرات مجتمع فولاد مبارکه اصفهان نموده است. قطعات تولید شده با ابعاد ۳۶ متر طول، ۳۵/۴ عرض و ۵۲ تن وزن، قطعات با ابعاد ۳۲ متر طول، ۴ متر عرض و ۴۰ تن وزن و قطعات با طول ۲۶ متر، عرض۸/۳ متر و ۳۰ تن وزن ساخته شده اند.
با کمک و همراهی شرکت تسفا ( تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان) برای اولین بار در این تیپ پروژه ها جهت ساخت قطعات و المانهای سازه ای ورق با عرض بیش از ۴ متر در شرکت فولاد اکسین تولید و بدین دلیل در طول قطعات مذکور در قسمت جان این قطعات جوش طولی وجود ندارد. با توجه به مقطع متغیر تیرکرین ها، ورق های بال این تیرها (با ضخامت های ۷۰۶۰ میلیمتر) با اجرای خم کاری و بدون تسمه سازی در بخش خم و بصورت پیوسته ساخته شده اند. خمکاری ورق با این ضخامت نیز از شاخصه های ساخت تیرکرین ها می باشد.
بارگیری و حمل این قطعات نیاز به دانش فنی و ترانسپورت قوی دارد. شرایط حمل این قطعات و خروج قطعات از سالنهای تولید شرکت خود جزء موضوعات خاص و کم نظیر می باشد و ساعاتها کار مدیریتی و کارشناسی هزینه شده است.
ترافیک داخلی این قطعات، بارگیری و حمل قطعات از واحد تولید به واحد سندبلاست و رنگ و ترافیک شهری و جاده¬ای این قطعات بارگیری، حمل از صفادشت به مقصد فولاد مبارکه اصفهان جزء موضوعات خاص این پروژه است.
رعایت زمانبندی بارگیری و حمل و در نهایت تخلیه قطعات و پروسه نصب از شاخص های بارز این پروژه است. گزارش تصویری ذیل گوشه ای از پروسه اجرایی را در قاب تصویر به نمایش می گذارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ساختمانی و صنایع فلزی پای بند سازه می‌باشد.

.