پیام مدیر عامل

پیام مدیرعامل ۱

وقتی از رسانه ها می شنوم که زمین لرزه بخشی از کشورم را ویران کرده، بر خود می لرزم و ناخودآگاه منتظر اخبار اندوهناکی می شوم که از تعداد کشته و زخمی شده های بی گناه حکایت می کند. قربانیانی که بعضاً بدون آگاهی، سلامت خود را فدای سوء مدیریت و ناکارآمدی دست اندرکاران ساخت بناهای فلزی کرده اند.
از آنجائیکه فعالیت شرکت پای بند سازه در بخش فلزی می باشد پرسش های ذیل که مرتبط با سازه های فولادی است مطرح می کنم:
آیا مواد اولیه فلزی مشکل دارد؟ پاسخ منفی است زیرا با وجود استفاده از مواد اولیه کارخانجات معتبر تولید انواع ورق و پروفیل های فلزی همچون کاویان، فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان که تولیدات آنها به مراتب با کیفیت بهتری نسبت به کالاهای وارداتی مشابه به بازار عرضه می شوند، نباید شاهد فجایع مالی و انسانی پس از زلزله باشیم!
آیا مشکل در طراحی های سازه است؟! باز هم پاسخ منفی است. زیرا با وجود نرم افزارهای پیشرفته محاسباتی و مهندسین باهوش ایرانی به ندرت شاهد اشتباهات فجیع محاسباتی هستیم. عمدتاً ایراد وارده بر محاسبین ما این است که بیش از حد دست بالا می گیرند و می توانند مقاطع سبکتری را در سازه ها طراحی کنند!!
پس مشکل چیست؟
به نظر من مشکل اصلی مدیریت اجرای سازه های فلزی می باشد. اگر قادر باشیم در این بخش کار علمی و مدیریتی و اجرائی ارائه دهیم ۹۵ درصد پای بندی اسکلت فلزی را در مقابله با زلزله ادا کرده ایم.
شرکت پای بند سازه از سال ۱۳۷۸ رسماً کار خود را آغاز نمود. این شرکت با کادر مدیریتی و علمی مجرب در تلاش مستمر برای ارتقای سطح کیفی تولیدات خود است. ما ایمان داریم برای رسیدن به اتصالات استاندارد و مقاوم در برابر زلزله باز هم به تقویت بخشهای مدیریتی- علمی و کامپیوتری نیاز داریم. در این راستا معتقدیم باید دیکته های زیادی بنویسیم که نمی تواند فاقد غلط باشد. در این راه کمک شما را خواستاریم.

تابستان ۸۹

شمس الدین صدرمدیر عامل شرکت پای بند سازهوبلاگ شخصی

پیام مدیرعامل ۲ (پس از زلزله غرب کشور)

بیش از یکهفته از زلزله بزرگ غرب کشور می گذرد، ویرانیهای زیادی برجا مانده است هزاران نفر زخمی و حدود ۴۵۰ نفر از هم وطنانمان کشته شده اند . بازبینی ساختمانهای ویران شده و بازمانده درس بزرگی برای مهندسین محاسب و پیمانکاران سازنده اسکلتهای فلزی، بتنی میباشد. خوشبختانه شرکت پای بندسازه با همکاری نوسازی مدارس استان کرمانشاه بیش از ۱۷ مدرسه در استان کرمانشاه احداث نمود که در سلامت کامل بوده و مأمن و پناهگاهی برای زلزله دیدگان شده است.از جمله دبیرستان ادب سرپل ذهاب، مدرسه حضرت مریم روانسر، مدرسه حضرت خدیجه شهرستان ثلاث، هنرستان الزهراء سرپل ذهاب، مدرسه شهید فهمیده کنگاور، دبیرستان شهرستان صحنه، دبیرستان شهدای سنقر، هنرستان فنی و حرفه ای کنگاور و مدارس رازی ، تلاش، امام سجاد، تعریف و ولایت شهر کرمانشاه.
شرکتها و پیمانکاران سازنده سازه های فولادی و بتنی مسئولیت اجرای صحیح بخش سازه ای ساختمانها را بر عهده دار هستند. به عبارتی می توان یک ساختمان (با هر نوع کاربری) را به ۲ بخش سازه ای و غیر سازه ای تقسیم کرد. بخش سازه ای از فنداسیون ها، ستونها و تیرهای اصلی و فرعی و سقف ها تشکیل می گردد . بخش غیر سازه ای شامل تیغه بندی های داخلی و بخشهای نما و کف سازی و سایر بخشهای سفت کاری و نازک کاری ساختمانها می باشد.
آنچه در عملکرد سازه ها در قبال زلزله اهمیت دارد پایداری سازه ای ساختمانها می باشد به عبارت دیگر تحت هیچ شرایطی نباید اعضاء اصلی سازه شامل ستونها، تیرها و تیرهای فرعی و ….. دچار شکستگی و ویرانی گردند در همین جا لازم است بر خلاف تبلیغات سوء انجام شده در مسکن مهر از عملکرد سازه ای ساختمانهای احداثی در منطقه ابراز رضایت نمود بدیهی است عملکرد غیر سازه ای را باید پیمانکاران مربوطه پاسخگو باشند.

آبان ۹۶

شمس الدین صدرمدیر عامل شرکت پای بند سازهوبلاگ شخصی

پیام مدیرعامل ۳ (سازه های بتنی)

در پیام شماره ۲ بیان شد که ساختمانهای تخریب شده در زلزله غرب کشور دو گروه بودند، گروه اول که اسکلت بتنی سلامت مانده ولی دیوارها و نما و تیغه های داخلی واژگون گردیده است و نشان از بی کیفیتی و مصالح سنتی و نامرغوب داخلی و عدم کیفیت اجرا بوده است و گروه دوم ساختمانهای بتنی با اسکلت بتنی که کاملاَ تخریب شده است و تیرها و ستونها متلاشی شده اند.
سوال: چرا سازه های اسکلتهای گروه اول مانند برخی ساختمانهای طرح مسکن مهر فرو نریخته است؟ آیا سازندگان مسئول و دلسوزی داشته است؟
پاسخ: از آنجائیکه حداکثر بهای تمام شده ساختمانهای مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان بوده است و نظارت و کنترل فنی و مهندسی لازم بر اجرای این ساختمانها نبوده است. در کلیه بخشها کم کاری و بدکاری و عدم رعایت کیفیت مشاهده شده است اما علت اینکه سازه های بتنی فرو نریخته است به این دلیل بوده است که بدلیل تولید انبوه این ساختمانها از بتن های آماده و استاندارد که توسط میکسرها تخلیه میگردد استفاده شده است اما در ساختمانهای شخصی ساز بتن ریزی ستونها (که مهمترین عضو سازه ای محسوب میشود) با دست انجام گردیده است. لطفاً به عکسها و فیلمهای تهیه شده در این زمینه توجه کنید.

آذر ۹۶

شمس الدین صدرمدیر عامل شرکت پای بند سازهوبلاگ شخصی

گروه اول: سازه های بتنی پایدار در برابر زلزله که بتن ریزی ستونها و تیرها و ستونها توسط میکسرها با بتن استاندارد انجام پذیرفته است.

(با پیش فرض صحت محاسبات و اجرای صحیح آرماتوربندی)

video

ستون هایی که خبرساز شدند و واقعیت سازه ای آنها.

گروه دوم: سازه های بتنی غیر پایدار در برابر زلزله که بتن ریزی ستونها توسط پیمانکار محلی و دست ساز تهیه شده است.

video
video
video

پیام مدیرعامل ۴

در زلزله سرپل ذهاب مشخص گردید که در مجموع اسکتهای فلزی مقاومت بهتری نسبت به اسکلتها بتنی دارند.

علت: در ساخت سازهای بتنی عوامل انسانی دخیل در اجرا بسیار زیاد هستند و کنترل عوامل انسانی بسیار دشوار بوده و احتمال بروز خطا زیاد می باشد.لیکن در اسکلت فلزی مخصوصا ساخت کارخانه می توان تمام کنترل های لازم را تحت نظر QC انجام داد سپس به سایت حمل و با پیچ و مهره استاندارد نصب نمود.

اسفند ۹۶

شمس الدین صدرمدیر عامل شرکت پای بند سازهوبلاگ شخصی
فیلم سخنرانی شمس الدین صدر، مدیرعامل شرکت پای بند سازه و عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه سازه فولاد ایرانیان(تسفا) در هشتمین کنفرانس سازه و فولاد

در صورت تمایل دیگاه خود را ارسال نمایید

۶ + ۲ = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ساختمانی و صنایع فلزی پای بند سازه می‌باشد.

.